Kuaförüm Yanımda Çevrimiçi Randevu Uygulaması Kullanım Koşulları

ALTOS BİLİŞİM KOZMETİK VE BAKIM ÜRÜNLERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (KUAFÖRÜM YANIMDA) ile www.kuaforumyanimda.com sitesindeki bulut tabanlı yazılımı (Yazılım) kullanmak için, bulut tabanlı yazılım üzerinden kullanıcı (Kullanıcı) olarak kayıt yapan gerçek ya da tüzel kişiliğe sahip KUAFÖR SALONU İŞLETMECİSİ(İŞLETMELER) arasında elektronik ortamda akdedilmiştir. Kullanıcıların İnternet’e bağlı bilgisayar, tablet, mobil ve diğer cihazlar ile internet üzerinden işletmelerinden randevu alan MÜŞTERİLER için, müşteri ve randevu bilgilerine erişebilmesini sağlayan, işletmeler için kişiselleştirilmiş bir abonelik hizmeti sunar.

Bu Kullanım Koşulları, hizmetimizi kullanımınıza ilişkin kuralları belirler. Bu Kullanım Koşulları kapsamında “ALTOS hizmeti”, “hizmetimiz” ya da “hizmet” ibareleri, ALTOS tarafından, ALTOS içeriklerinin bulunması ve izlenmesi için sunulan; tüm özellik ve işlevleri, tavsiye ve incelemeleri, internet sitesini, kullanıcı ara yüzlerini ve hizmetimizle alakalı tüm içerik ve yazılımları da kapsayan özelleştirilmiş hizmeti ifade eder.

 1. Genel Hükümler

  1. Tanımlar
   1. Hizmet Sağlayıcı: Nispetiye Mah. Peker Sokak No:52/C Melisa Apartmanı Etiler Beşiktaş/İSTANBUL adresinde bulunan, 650808589 vergi numaralı, ALTOS BİLİŞİM KOZMETİK VE BAKIM ÜRÜNLERİ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ bundan böyle “Veri Yöneticisi” olarak anılacaktır. İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İSTANBUL Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
   2. Site: Hizmet Sağlayıcı tarafından yönetilmekte olan ve şu adrese sahip sitedir: https://www.kuaforumyanimda.com;
   3. Kullanıcı: Kullanım Şartnamesini kabul etmek ve kayıt işlemlerini tamamlamak suretiyle Hizmet Sağlayıcı tarafından sunulmakta olan hizmetlere erişen, kanuni ehliyeti tam olan gerçek kişilerdir.
   4. İşletmeci: Güzellik Hizmetleri alanında faaliyet gösteren kuaför, berber, güzellik salonu ve ayrıca yukarıda belirtilmeyen başka meslekleri yürüten gerçek ya da tüzel kişiliğe sahip kullanıcılardır.
   5. İşletme: Güzellik hizmetlerinin verilmekte olduğu işyerleridir.
   6. Yönetici: Kuruluşla ilgili bilgileri yönetme yetkisine sahip olan kullanıcıya verilen statüdür.
   7. Personel: İşletmelerde kullanıcılara hizmet sunan, işletmeciler tarafından istihdam edilen kişidir.
   8. Profil: Herhangi bir Kuruluş veya İşletmeci ile ilgili bilgi ve görüşlerin Sitede toplandığı yerdir.
   9. Hesap: Kullanıcı, personel ya da İşletmecilerin kimliklerinin birer cep telefonu numarası ve OTP (Tek Seferlik Parola-One Time Password) yardımıyla belirlenmelerini sağlayan ve böylece bu kişilerin belirli hizmetlere ve site veri yapısına erişim sağlamakta kullanılan tanımlamadır.
   10. Hizmet: Elektronik ortamda sağlanan hizmet, hizmet alıcısının (Kullanıcının) talebi doğrultusunda umumi bilgi işlem ve telekomünikasyon sistemleri vasıtası ile veri alışverişi yapılması işlemine dayanmaktadır. Bu işlemler sırasında tarafların aynı anda hazır bulunmalarına gerek yoktur.
  2. Hizmet Sağlayıcı, hizmetleri işbu Kullanım Koşullarına uygun olarak sağlamaktadır.
  3. Kullanım Koşulları, herhangi bir ek sözleşme imzalanmaya gerek kalmaksızın kullanıcı, personel ve yönetici için bağlayıcıdır.
 2. Üyelik

  1. KUAFÖRÜM YANIMDA üyeliğiniz, sonlandırılıncaya kadar devam eder. KUAFÖRÜM YANIMDA hizmetini kullanabilmek için İnternet erişimine ve KUAFÖRÜM YANIMDA’yı destekleyen bir cihaza sahip olunmalıdır. Kullanıma kesintisiz devam edebilmek için ücretsiz üyelik süresi bitiminden önce bir Ödeme Yöntemi sunmalısınız. “Ödeme Yöntemi”, zaman zaman güncelleyebileceğiniz ve hesabınız üzerinden bir üçüncü taraf aracılığıyla ödemeyi de içerebilecek, mevcut, geçerli, tanınan bir ödeme yöntemi anlamına gelir. Üyeliğinizi fatura kesim tarihinden önce iptal etmediğiniz sürece, tarafımıza bir sonraki faturalama döneminin üyelik ücretini seçtiğiniz Ödeme Yöntemi üzerinden tahsil etme yetkisi vermiş olursunuz (bkz. “Üyelik İptali”).
  2. Üçüncü taraflarca kendi ürünleri veya hizmetleri ile bir arada sunulan özel promosyon planları veya üyelikleri de dahil olmak üzere, birkaç farklı üyelik planı sunabiliriz. KUAFÖRÜM YANIMDA, bu gibi üçüncü taraflarca sunulan ürünlerden veya hizmetlerden sorumlu tutulamaz. Bazı üyelik planları, hizmete kaydolduğunuz sırada veya size sunulan diğer iletişimlerde açıklanacak farklı koşullara ve sınırlandırmalara sahip olabilir. KUAFÖRÜM YANIMDA üyeliğinize dair bilgilere, KUAFÖRÜM YANIMDA web sitesini ziyaret ederek sayfanın üst kısmında, profil adınızın altında bulunan “Hesap Ayarlarım” bağlantısı aracılığıyla erişebilirsiniz.
 3. Ücretsiz Denemeler

  1. KUAFÖRÜM YANIMDA üyeliğinizi ücretsiz deneme ile başlatabilirsiniz. Üyeliğinizin ücretsiz deneme süresi, kaydolurken belirtilecek olup, ücretsiz deneme süresi yeni üyelerin ve belirli eski üyelerin hizmeti denemesi amacıyla tasarlanmıştır.
  2. Ücretsiz deneme kriterleri tamamen KUAFÖRÜM YANIMDA’nın takdirine bağlı olarak belirlenir ve ücretsiz deneme hakkı veya süresi, suistimali önleme amacıyla tarafımızca kısıtlanabilir. Kriterlere uymadığınızın saptanması hâlinde ücretsiz denemenizi iptal etme ve hesabınızı dondurma hakkımız saklıdır. Aynı işletmenin başka bir çalışanının/ortağının üyeliğinin bulunması ya da yakın bir geçmişe kadar KUAFÖRÜM YANIMDA üyesi olması halinde, ilgili kişiler ücretsiz deneme hakkına sahip olmayacaktır. Kriterlere uygunluğun saptanması amacıyla, mevcut ya da yeni bir KUAFÖRÜM YANIMDA üyeliği için kullanılmış cihaz kimliği, ödeme yöntemi ya da hesap cep telefonu numarası gibi bilgiler kullanılabilir. Diğer fırsat ya da indirim olanaklarıyla birlikte kullanım hâlinde kısıtlamalar getirilebilir.
  3. Üyeliğinizi ücretsiz deneme süresinin bitiminden önce iptal etmemeniz hâlinde, ücretsiz deneme süresinin bitiminde, bir sonraki faturalama dönemine ait üyelik ücreti, seçtiğiniz Ödeme Yöntemi üzerinden tahsil edilir. Üyelik ücretini ve ücretsiz deneme sürenizin bitiş tarihini görüntülemek için web sitemize girip “Hesap Ayarlarım” sayfasındaki “Fatura Ayrıntıları” bağlantısını kullanın.
 4. Fatura ve Üyelik İptali

  1. Faturalama Dönemleri : KUAFÖRÜM YANIMDA hizmetinin üyelik ücreti ve hizmeti kullanımınıza bağlı ortaya çıkabilecek vergi ve olası işlem ücretleri gibi diğer tüm masraflar, “Hesap Ayarlarım” sayfanızda belirtilen belli faturalama tarihinde seçtiğiniz Ödeme Yöntemi üzerinden tahsil edilecektir. Faturalama döneminizin uzunluğu, hizmete kaydolurken seçtiğiniz abonelik türüne bağlı olacaktır. Ödeme Yönteminizin onaylanamaması ya da ücretli üyeliğinizin söz konusu aya dâhil olmayan bir günde başlaması gibi durumlarda ödeme tarihinizde değişiklikler yaşanabilir. Bir sonraki ödeme tarihinizi görmek için web sitemizi ziyaret edip “Hesap Ayarlarım” sayfasındaki “Fatura Ayrıntıları” bağlantısına tıklayın. Üyelik veya hizmetle ilgili ücretlere dair Ödeme Yönteminizi, hesap açtığınız anda yaklaşık bir aya kadar süreyle hizmet almanıza izin vermek de dahil olmak üzere, çeşitli yöntemlerle onaylayabiliriz. Bazı durumlarda, mevcut bakiyeniz veya kredi limitiniz ücretsiz deneme süreniz boyunca hizmetlerimizden yararlanmanıza izin verdiğimizi yansıtacak şekilde azalabilir.
  2. Ödeme Yöntemleri : KUAFÖRÜM YANIMDA hizmetini ücretsiz kulanım süreniz dolduktan sonra, kullanmaya devam edebilmek için, bir Ödeme Yöntemi sunmalısınız. Ödeme Yönteminizin reddedilmesi veya abonelik ücretinizin ödemesi için artık kullanılamaması durumunda, hesabınızla ilişkilendirilmiş herhangi bir Ödeme Yöntemi üzerinden ücret almamız için bize yetki vermiş sayılırsınız. Böyle bir durumda, tahsil edilmeyen tutarlardan sorumlu olmaya devam edersiniz. Ödeme yöntemi geçerlilik tarihinin sona ermesi, yeterli bakiye olmaması veya başka nedenlerden dolayı ödemenin başarıyla gerçekleşmemesi ve hesabınızı iptal etmemeniz halinde, abonelik ücretini geçerli bir Ödeme Yönteminden tahsil edinceye kadar hizmetimize erişiminizi askıya alabiliriz.
  3. Ödeme Yönteminizi Güncelleme : Ödeme Yönteminizi “Hesap Ayarlarım” sayfasından güncelleyebilirsiniz. Ödeme Yönteminizi, ödeme hizmeti sağlayıcıları tarafından verilen bilgileri kullanarak da güncelleyebiliriz. Herhangi bir güncellemenin ardından, geçerli Ödeme Yöntemi üzerinden ücret almaya devam etmemiz için bize yetki vermiş sayılırsınız.
  4. Üyelik İptali : KUAFÖRÜM YANIMDA üyeliğinizi dilediğiniz zaman iptal edebilir ve faturalama döneminizin sonuna kadar KUAFÖRÜM YANIMDA hizmetinden faydalanmaya devam edebilirsiniz. İlgili yasaların izin verdiği ölçüde ödemelerin iadesi yoktur ve tarafımızca tamamlanmamış üyelik dönemleri ya da kullanılmamış KUAFÖRÜM YANIMDA içerikleri için iade ya da kredi tanımlaması yapılmamaktadır. Üyeliğinizi iptal etmek için, “Hesap Ayarlarım” sayfasına gidin ve iptal işlemlerine yönelik talimatları izleyin. Üyeliğinizi iptal etmeniz halinde, hesabınız mevcut faturalama döneminizin sonunda otomatik olarak kapanacaktır. Hesabınızın ne zaman kapanacağını görmek için, “Hesap Ayarlarım” sayfasındaki “Faturalama Ayrıntıları” kısmına tıklayın. Hesabınızla KUAFÖRÜM YANIMDA’ya üye olurken Ödeme Yöntemi olarak üçüncü tarafları kullandıysanız ve KUAFÖRÜM YANIMDA üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız bu işlemi söz konusu üçüncü taraf aracılığıyla yapmanız gerekebilir: örneğin; söz konusu üçüncü taraf ile hesabınıza erişip otomatik yenilemeyi kapatmak ya da söz konusu üçüncü taraf üzerinden KUAFÖRÜM YANIMDA hizmetinden çıkmak. Ayrıca ilgili üçüncü taraf hesabınızı ziyaret ederek KUAFÖRÜM YANIMDA üyeliğinizle ilgili faturalama bilgilerini de bulabilirsiniz.
  5. Ücret ve Abonelik Planı Değişiklikleri : Abonelik planımızda ve hizmetimizin ücretinde zaman zaman değişiklik yapabiliriz. Ancak yapılan herhangi bir ücret değişikliği veya abonelik planınızdaki değişiklikler, tarafınıza bildirim yapılmasını takiben en erken 30 gün sonra geçerli olacaktır.
 5. KUAFÖRÜM YANIMDA Hizmeti

  1. KUAFÖRÜM YANIMDA hizmetine abone olmak için Güzellik Hizmetleri alanında hizmet sunan bir işletme sahibi olmanız gerekmektedir. Onaylı bir profil sahibi olabilmeniz için, kayıt esnasında doldurulan bilgiler ile sisteme yükleyeceğiniz Vergi Levhanızdaki bilgilerin tutarlı olması gerekmektedir.
  2. KUAFÖRÜM YANIMDA hizmeti ve hizmet üzerinden gerçekleştirilen her türlü randevu, müşterilerin kişisel kullanımına, işletmelerin ise ücretli ya da ücretsiz olarak sunacakları hizmete yöneliktir, kullanıcı bilgilerinizi başka kişilerle paylaşmamanız gerekmektedir. KUAFÖRÜM YANIMDA üyeliğiniz boyunca tarafınıza KUAFÖRÜM YANIMDA hizmetine erişmenize ve KUAFÖRÜM YANIMDA hizmetlerini görüntülemenize müsaade eden sınırlı, münhasır olmayan, devredilemez bir hak sağlamaktayız. Yukarıda belirtilenler haricinde, size hiçbir hak, mülkiyet veya menfaat devredilmeyecektir.
  3. KUAFÖRÜM YANIMDA içeriklerini öncelikli olarak hesabınızı oluşturduğunuz ülkede ve yalnızca hizmetimizi sunduğumuz ve söz konusu içeriğin lisansına sahip olduğumuz coğrafi bölgelerde kullanabilirsiniz.
  4. KUAFÖRÜM YANIMDA yazılımı KUAFÖRÜM YANIMDA tarafından ya da KUAFÖRÜM YANIMDA için geliştirilmiştir ve KUAFÖRÜM YANIMDA içeriklerinin KUAFÖRÜM YANIMDA’yı destekleyen cihazlar aracılığıyla kullanılabilmesi için tasarlanmıştır. Bu yazılım, cihaz ve kullanım ortamına göre değişiklik gösterebilir; işlevleri ve özellikleri cihazdan cihaza değişebilir. Hizmeti kullanmak için üçüncü taraf lisanslarına tabi bir üçüncü taraf yazılım kullanımının gerekli olabileceğini kabul etmiş sayılırsınız. KUAFÖRÜM YANIMDA ve ilgili üçüncü taraf yazılımlarının güncellenmiş sürümlerini otomatik olarak edinebileceğinizi kabul etmiş sayılırsınız.
 6. Şifreler ve Hesap Erişimi

KUAFÖRÜM YANIMDA hesabını oluşturan ve hizmet ücreti tarafınca seçilen Ödeme Yöntemi üzerinden ödenen üye (“Hesap Sahibi”), KUAFÖRÜM YANIMDA hesabı ve hizmetimize erişmekte kullanılan KUAFÖRÜM YANIMDA’yı destekleyen cihazlar üzerinde erişim ve kontrol hakkına sahiptir ve KUAFÖRÜM YANIMDA hesabı üzerinden gerçekleşen tüm işlemlerden sorumludur. Hesabınızla ilgili olarak bize verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu sağlamak ve gerektiğinde bilgileri güncellemek sizin sorumluluğunuzdadır. Sizi, KUAFÖRÜM YANIMDA’yı veya ortaklarımızı kimlik hırsızlığı veya diğer hileli hareketlerden korumak için, hesabınızı sonlandırabilir veya hesabınızı askıya alabiliriz.

 1. Garantiler ve Sorumluluğun Sınırlandırılması

KUAFÖRÜM YANIMDA hizmeti “olduğu gibi” ve taahhütsüz ya da koşul olmaksızın sunulmaktadır. Özellikle belirtmek gerekirse, hizmetimiz kesintisiz veya hatasız olamaz. Tarafımıza karşı tüm özel, dolaylı ya da bağlı hasarlardan feragat etmiş sayılırsınız. Bu koşullar, feragat edilemeyecek herhangi bir garantiyi veya yasalar uyarınca sahip olabileceğiniz tüketici koruma haklarını sınırlandırmamaktadır.

 1. Toplu Davadan Feragat

İLGİLİ KANUN KAPSAMINDA UYGULANABİLDİĞİ HÂLLERDE, KUAFÖRÜM YANIMDA VE TARAFINIZ, YALNIZCA BİREYSEL OLARAK BİRBİRİNİZE KARŞI TALEPTE BULUNABİLECEĞİNİZİ VE HERHANGİ TOPLU YA DA DELEGELENDİRİLMİŞ DAVANIN MÜŞTEKİSİ YA DA TOPLU DAVA ÜYESİ OLARAK TALEPTE BULUNAMAYACAĞINIZI KABUL ETMİŞ SAYILIRSINIZ. Ayrıca, ilgili kanunlar kapsamında uygulanabildiği hâllerde, aksi KUAFÖRÜM YANIMDA ve tarafınızca kararlaştırılmadığı takdirde mahkeme, birden fazla kişinin talebini tarafınızın talebiyle birleştirmeyebilir ve bu hususta herhangi bir toplu davaya hâkimlik edemez.

 1. Muhtelif Hükümler
  1. Müşteri Destek Ekibi. Hizmetimiz ve nitelikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız ya da hesabınızla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa lütfen web sitemizdeki KUAFÖRÜM YANIMDA Yardım Merkezi’ni ziyaret edin. Belli durumlarda, Müşteri Destek Ekibinin size en iyi şekilde yardımcı olabilmesi için, bilgisayarınıza tam erişim sahibi olmamızı sağlayan bir uzaktan erişim destek aracı kullanması gerekebilir. Bilgisayarınıza bu şekilde erişmemizi istemiyorsanız, uzaktan erişim aracı üzerinden destek almaya izin vermemelisiniz. Bu durumda, size başka yollardan yardımcı olacağız. Bu Kullanım Koşulları ile Müşteri Destek Ekibi tarafından verilen veya web sitemizin diğer kısımlarında bulunan bilgiler arasında herhangi bir uyuşmazlık olması durumunda, bu Kullanım Koşulları geçerli olacaktır.
  2. Sürdürülebilirlik. Bu Kullanım Koşullarının herhangi bir hükmü veya hükümlerinin geçersiz, yasalara aykırı veya uygulanamaz ilan edilmesi durumunda, kalan hükümlerin geçerliliği, yasallığı ve uygulanabilirliği tam olarak yürürlükte kalmaya devam edecektir.
  3. Kullanım Koşulları Değişiklikleri ve Devir. KUAFÖRÜM YANIMDA bu Kullanım Koşullarını zaman zaman değiştirebilir. Bu tür değişiklikler sizin için geçerli olmadan en az 30 gün önce sizi bilgilendireceğiz. Sizinle anlaşmamızı, ilişkili haklarımız ve yükümlülüklerimiz dahil olmak üzere, herhangi bir zamanda bir başka tarafa devredebilir veya temlik edebiliriz ve böyle bir devir veya temlikle ilişkili olarak bizimle iş birliğinde bulunmayı kabul etmiş sayılırsınız.
  4. Elektronik İletişimler. Hesabınızla ilgili bilgiler (ödeme izinleri, faturalar, şifre ya da Ödeme Yöntemi değişiklikleri, onay mesajları, bildirimler vb.) tarafınıza yalnızca elektronik ortamda aktarılacaktır. Örneğin; üyelik sürecinde e-posta adresinize gönderilen e-postalar aracılığıyla.

Son Güncelleme: 25 Aralık 2020